Virtuvinės užuolaidos

Virtuvinės užuolaidos kelia daug klausimų

Virtuvinės užuolaidos daugeliui kelia susirūpinimą, kadangi virtuvė nuolat pilna kvapų, kurie gali įsigerti į audinius, nuolat kinta kambario temperatūra bei vyrauja didelė drėgmė. Rašome apie tai, kokias virtuvės užuolaidas išsirinkti.

virtuvines uzuolaidos

Užuolaidos vaidina svarbų vaidmenį formuojant interjero stilių ir apjungiant įvairius dizaino elementus jūsų namuose. Tai ypač svarbu atviro plano virtuvėms gyvenamose erdvėse, nes tai – pagrindinė susibūrimo vieta šeimos nariams.

Visų pirma, reikėtų išsirinkti vientisą virtuvės ir gyvenamosios erdvės stilių. Stilių įvairovė yra plati, nuo kaimiško provanso iki minimalistinio ar modernaus. Atviro plano virtuvėms sujungtoms su gyvenamąja erdve reikėtų parinkti vientisumą pabrėžiančius dizaino elementus bei virtuvės užuolaidas. Kadangi atviro plano virtuvės išdėstymą paprastai papildo modernus interjeras, svarbu suderinti šiuolaikinius elementus siekiant darnios išvaizdos.

Verta paminėti, kad užuolaidos yra daug lengviau valomos nei žaliuzės.

Verta paminėti, kad užuolaidos yra daug lengviau valomos nei žaliuzės. Dėmės gali būti lengvai išplaunamos arba valomos sausuoju būdu, o dulkes galima nukratyti be vargo.

Taip pat renkantis svarbu žinoti kokią funkciją turėtų atlikti išsirinktos užuolaidos: apsaugoti nuo saulės ar smalsių akių, ar tik atlikti dekoracijos funkciją.

Norite kažko panašaus į žaliuzes? Galime pasiūlyti virtuvės romanetes. 

virtuves romanetes

Kokios užuolaidos tinka virtuvėje?

Mažiems virtuviniams langams įprastas ilgų užuolaidų stilius gali atrodyti keistokai, todėl romanetės čia būtų tinkamesnis sprendimas. Jos taip pat yra labai praktiškos ir universalios, kadangi mechanizmas leidžia pasirinkti norimą užuolaidų aukštį. Romanetės gali būti pagamintos iš įvairių audinių bei gali būti valdomos rankomis arba elektra.

Pasirinkus netinkamą užuolaidų stilių virtuvės gyvenamojoje erdvėje, gali atsirasti nemalonus kontrastas, kuris sujauks Jūsų namų stiliaus vientisumą. Naudojant užuolaidas šioje erdvėje eksperimentuoti su tamsesniais tonais, drąsiais rašmenimis ir sunkiu audiniu nepatariama. Mes siūlome likti prie neutralių atspalvių, paprastų raštų ir lengvo svorio audinio, kad dar labiau išryškintų atviro plano erdvę ir šviesumą.

virtuves uzuolaidos

Kuo mažiau kvėpuojantis audinys, tuo sunkiau kvapams prasiskverbti, o tai reiškia, kad kepimo aromatai dažniau išliks ir nusistovės jūsų virtuvėje. Norėdami to išvengti rinkitės natūralius pluoštus, tokius kaip medvilnė, linas ar viskozė, jie labiau atsparus kvapui. Virtuvinės užuolaidos iš tokių audinių, kaip poliesteris, nailonas ir aksomas, labiau linkusios absorbuoti kvapus. Šiame scenarijuje rekomenduojame naudoti medvilnę ir liną, nes jie yra lengvai prižiūrimi, atsparūs miltligei, ilgaamžiai ir natūraliai atrodo dėl atvirumo ir lengvo svorio.

Renkantis audinius virtuvės patalpai labai svarbu nepamiršti priešgaisrinės saugos. Jei užuolaidos bus kabinamos netoli viryklės, būtina kiek įmanoma labiau sumažinti gaisro rizikas. Geriausia teikti pirmenybę aukščiau minėtiems natūraliems audiniams, kadangi sintetiniai audiniai lengviau pagauna šilumą ir gali užsiliepsnoti.