7 būdai kaip išlaikyti namus vėsius šią vasarą

Tikroji vasara jau čia, dienos tampa vis karštesnės. Nors kiekvienais metais ir laukiame tikrosios karštos vasaros, tačiau grįžę po ilgos darbo dienos namuose norėtume atsipalaiduoti ir atvėsti. Oro kondicionieriai tikriausiai yra geriausia priemonė atsivėsinti karštais vasaros mėnesiais, tačiau verta žinoti ir apie kitokias, gal net pigesnes alternatyvas.

Užskleistos užuolaidos. Ar žinojote, kad 30% nepageidaujamos šilumos vasarą Jūsų namuose ateina per langus? Gera investicija į karštį absorbuojančias ir vėsinančias užuolaidas ar kitas alternatyvas gali atvėsinti Jūsų namus iki komfortabilios temperatūros. Taip pat tai leistų sumažinti Jūsų elektros sunaudojimo sąskaitas.

Miegamojo užuolaidos turėtų būti pasiūtos iš užtamsinančiųjų audinių (angl. “blackout”)

Miegamojo užuolaidos pagal paskirtį. Rinkdamiesi užuolaidas miegamajam prisiminkite, kad šio kambario paskirtis yra kitokia nei svetainės ar virtuvės. Miegamojo kambario užuolaidas patariame išsirinkti iš užtamsinančių audinių (angl. “blackout”). Anksčiau užtamsinančias užuolaidas rinkdavosi tik viešbučiai, tačiau šiandien jos sparčiai populiarėja gyvenamuosiuose namuose. Šiomis užuolaidomis galėsite reguliuoti kambario apšvietimą bei temperatūrą tiek dieną, tiek naktį.

Užtamsinančių audinių pasirinkimas yra gana gausus – didelė įvairovė raštų ir tekstūrų. Be abejo svarbi ir spalva bei pats dizainas. Tamsesni tonai gali suteikti patalpai profesionalesnį ir elegantiškesnį pojūtį, tačiau tamsesnės spalvos geriau išlaiko šilumą, tad tai padidintų Jūsų kambario temperatūrą. Vasarą rinkitės šviesesnes užuolaidas. Bet kuri tamsinančių užuolaidų spalva gali visiškai užtemdyti Jūsų miegamąjį ir leisti Jums jaustis komfortabiliai.

Dieninės užuolaidos ir jų panaudojimas

Reikėtų nepamiršti ir tų kambarių, kuriuose norėtųsi pasidžiaugti saule, tad juose galite rinktis plonas permatomas dienines užuolaidas. Šios užuolaidos ne tik suteiks geresnį apšvietimą dieną, suteiks daugiau privatumo, bet ir apsaugos nuo įkyrių vabzdžių. Šviesa krentanti per dienines užuolaidas suminkštės ir sukurs atpalaiduojančią aplinką Jūsų svetainėje ar darbo kambaryje.

Uždarykite duris. Uždarykite duris į visus Jūsų namuose esančius kambarius, kurie dienos metu yra nenaudojami. Taip sumažinsite atskirų kambarių plotus, tad oras mažesniame tūryje atvės daug greičiau.

Atidarykite viską naktį. Naktį temperatūra nukrenta iki gana vėsios, tad vienas iš veiksmingiausių būdų vėsintis – pasiruošimas, naktį išvedinant visas patalpas. Atidarykite langus, duris, taip pat galite naudoti paprastus ventiliatorius pastatytus netoli langų. Tokie ventiliatoriai nukreips vėsesnį orą į Jūsų namų vidų.

Pakeiskite elektros lemputes. Kaitinamosios lemputės eikvoja apie 90% energijos daugiau karštuoju metų laiku ir taip dar labiau įkaitina orą Jūsų namuose. Perėjus prie taupesnių kompaktinių fluorescencinių ar LED lempučių, mėnesio pabaigoje gali skirtis tiek bendra Jūsų namų temperatūra, tiek ir elektros energijos sąskaita.

Įsigykite naujas antklodes bei patalynę. Medvilninės plonos antklodės yra tai kuo norėsite užsikloti kiekvieną naktį. Patartina patalynę bent kelias valandas prieš miegą laikyti šaltesnėje aplinkoje (sandėliuke ar net šaldiklyje), taip visada galėsite pasidžiaugti šviežiais patalais.

Pasirūpinkite savimi. Užuot stengdamiesi išbandyti visus knygų patarimus ir gudrybes siekiant išlaikyti vėsesnius namus, skirkite daugiau dėmesio savo pačių patogumui. Nuolat papildykite savo šaldytuvą ir šaldiklį vėsiais gėrimais ir ledais. Rankšluosčius ir pašluostes taip pat galite palikti atvėsti šaldiklyje. Atėjus karščio bangai naudokite juos nusivalyti veidą ir kaklą.

Sužinokite daugiau. Kaip ir kokius interjero sprendimus pasirinkti galite sužinoti užsukę į mūsų interjero ir užuolaidų saloną „Užuolaidų Namai”, Taikos pr. 4A, Klaipėda. 

Jūsų namus papuošime Klaipėdoje, Kretingoje, Nidoje, Juodkrantėje, Palangoje, Šventojoje ir kituose miestuose!