Energiją tausojantys užuolaidų dizainai

Užuolaidos, romanetės ir panašus langų dekoravimas nuo seno naudojami ne tik kaip namų dizaino elementai, bet ir kaip Jūsų namų energiją tausojantys įrankiai. Tinkamai parinkti užuolaidų dizainai potencialiai gali sumažinti šilumos nuostolius žiemą ir sulaikyti lauko šilumą nuo patekimo į namus vasarą.

Užuolaidų dizainai. Užuolaidų sugebėjimas sumažinti šilumos nuostolius žiemą ar sulaikyti lauko šilumą vasarą priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant audinio tipą (uždarą ar atvirą pynimą),  spalvą ir dizaino. Turint tokią didelę užuolaidinių medžiagų įvairovę labai sunku apibendrinti jų energetinį efektyvumą. 

Užuolaidų dizainai vasarą

Vasarą vėsiau. Karštomis vasaros dienomis reikėtų uždengti užuolaidomis visus langus, kurie gauna tiesioginių saulės spindulių. Tyrimai rodo, kad baltos ar šviesesnių atspalvių užuolaidos gali sumažinti šilumą kambaryje iki 33%. Sakoma, kad užuolaidos yra geriausias iš visų eksterjero ir interjero elementų apsisaugojimo įrankis nuo kaitros, kadangi jų klostės konvekcijos būdu neleidžia į kambarį patekti šilumai. 

Užuolaidų dizainas su daugiau lengvai plėvesuojančių klosčių gali labiausiai padidinti Jūsų gyvenimo kokybę alinančiai karštomis vasaros dienomis.

Užuolaidos žiemą

Žiemą šilčiau. Šaltomis žiemomis dauguma įprastų užuolaidų gali sumažinti patalpų šilumos nuostolius iki 10%. Todėl žiemą naktimis turėtumėte užskleisti visus langus naktinėmis užuolaidomis. Taip pat dieną reikėtų užskleisti tuos langus, kurie negauna saulės šilumos. Siekiant sumažinti šilumos mainus ar konvekciją, draperijas reikia pakabinti kaip galima arčiau langų ir leisti joms kristi kuo arčiau žemės ar palangės. Norint išgauti didžiausią energetinį efektyvumą, karnizas kartu su užuolaidomis turėtų būti kabinamas kuo arčiau lubų. Pasirūpinkite tinkamu draperijų pločiu, kad galėtumėte jas suskleisti su persidengimu viduryje. Žiemą, atitinkamai pasiruošus, vien užuolaidų pagalba būtų galima  padidinti kambarių energetinį efektyvumą iki 25%.

Du sluoksniai užuolaidų visuomet geriau. Kabinant dienines bei naktines užuolaidas kartu, tarp jų susidarys siauras oro tarpas, kuris veiks kaip papildomas šilumos barjeras. Užuolaida kambario pusėje išliks kambario temperatūros ir sukurs didesnį komfortą.

Geriausia pradėti rūpintis savo komfortu ir energetiniu namų efektyvumu gerokai prieš ateinantį sezoną.

Jei turite klausimų, visuomet galite apsilankyti interjero technologijų salone “Užuolaidų namai”, Taikos pr. 4A Klaipėda.

Patarsime ir padėsime išrinkti geriausią sprendimą kiekvienam.